Ice Casino онлајн во Македонија

Солидно искуство на пазарот на коцкање, 50 бесплатни вртења без депозит за нови членови, над 5.000 онлајн слотови, пакет за добредојде до 1.500 евра и 270 FS – ова се главните предности на платформата, лансирана во 2013 година.

Играј сега

Од основањето на Ice Казиното работи под лиценца Курасао. Мастер сертификат 8048/JAZ издаден од Antlephone Н.В. Активностите на регулаторот се овластени од владата на Курасао. Носител на подлиценца 8048/JAZ 2012-009 и сопственик на онлајн казино – Invicta Мрежи Н.В. Можете да ја потврдите автентичноста на сертификатот на официјалната веб-страница на регулаторот на https://validator.antillephone.com/. Алтернативно, статусот на важечка лиценца е потврден од меѓународната група eMoore NV, која го контролира онлајн коцкањето на европскиот пазар.

Веб ресурсите на клубот се управувани од Бривио Ограничена, регистрирана во Кипар. Во исто време, организацијата делува како оператор за плаќање за Ice Casino во Македонија, други земји. Проектот нема целна публика, подеднакво поканувајќи играчи од Европа, Латинска Америка и постсоветскиот простор на коцкање.

Ограничувач за отворање сметка во Ice Казиното е предмет на законските барања на регулаторот што ја издал лиценцата. Затоа, регистрацијата во претпријатието е невозможна од териториите на Германија, Велика Британија, Украина, Франција, Руската Федерација и десетици други земји. Целосната листа на забранети јурисдикции е објавена во став 4.4 од корисничкиот договор. Огледала и официјална веб-страница Ice Казиното е достапно на 17 јазици, вклучително и англиски и руски. Други важни карактеристики на претпријатието се сумирани во табелата.

? Официјален сајт icecasino.com
? Година на основање 2013 година
? Лиценца 8048/JAZ2012-009, Antilephone NV, Курасао
? Друштва за управување Invicta Мрежи НВ ( Курасао ), Бривио Ltd ( Кипар )
? Бонус без депозит 50 FS
? Пакет за добредојде до 1500 € + 270 ФС
? Валута  22 единици, вклучувајќи EUR, USD, BRL, CAD
? мин. депозит 10 евра
? мин. заклучок 10 евра
? мобилна верзија Да (HTML5)
? Мобилни апликации Андроид, iOS
? Даватели 82
?‍? Слот машини > 5000
? Регистрација Е-пошта, Твитер, Гугл, Фејсбук
⚙️Верификација ИД, потврда за адреса, карта

Официјална веб-страница на Online Ice казино

Главна страница на клубот е на бела позадина. На врвот има контролен панел кој содржи две групи копчиња. На десната страна се копчињата за повикување поддршка, избор на јазик, регистрирање и најавување на Ice Казино. Лево е логото на брендот и главните делови на страницата:

 • Промоции;
 • турнири;
 • Куќа на славните;
 • тркало на среќата;
 • програма за лојалност.

Областа за лизгање се отвора до Ice Промо банер за казино, наизменични вести, промоции на награди и други важни настани во претпријатието.

Ice Casino

Следно, се прикажува виртуелно лоби со категории на слотови (популарни, нови казина во живо) и тековни турнири. Под онлајн лобито има формулар за регистрација, а уште подолу има информативен блок каде што можете да се запознаете со правилата, да го прочитате делот за нас и да ги истакнете категориите на игри што ве интересираат. Заокружувањето на почетната страница е список на провајдери, информации за компаниите кои управуваат со проектот, како и врски до валидаторот на лиценцата и разни сертификати.

Како да започнете да играте Ice Казино за пари

Повеќето автомати во установата имаат демо-режим за бесплатна забава без финансиски ризици и регистрација. Предуслов за готовински облози е овластување во клубот под ваше најавување. Соодветно на тоа, треба да се регистрирате со Ice Казино. Постапката е можна на два начина и, без оглед на изборот, трае не повеќе од 30 секунди.

Автоматското креирање на сметки е достапно за сопствениците на сметки на социјалните мрежи Твитер, Фејсбук, Гугл. Рачната регистрација се врши во 5 чекори.

 1. Наведете е-пошта како најавување.
 2. Поставете лозинка.
 3. Изберете ја валутата на сметката од 22 валути. Ice Casino
 4. Означете го полето за возраста на полнолетство и согласност со правилата за казино.
 5. Внесете го промотивниот код, доколку е достапен.

Можете да ја прескокнете последната точка, бидејќи новите членови на Ice Онлајн казина добиваат бонус без депозит едноставно за потврдување на вашиот телефонски број. Кога ќе се завршат сите горенаведени чекори, останува само да го притиснете копчето „Регистрација“. Ова автоматски ќе ве најави на Ice Казино.

Овластување и лична сметка Ice Casino

Последователната автентикација на платформата исто така се врши на два начина. Можете да ги внесете вашето најавување ( е-пошта ) и лозинка или да се најавите на Ice Казино преку Google, Facebook или Twitter профил. По овластувањето, клучот за автентикација заменува 5 елементи. Лево е линија која го прикажува салдото (вистински, бонус, поени за лојалност) и оди до благајната. На десната страна се копчињата за прегледување пораки и бонуси. Централниот клуч отвора мени каде што е прикажан корисничкиот ID и ве поттикнува да се одјавите од вашата сметка или да го посетите вашиот профил. Со избирање на последната опција, коцкарот влегува во личната сметка на Ice Казино со јазичиња – профил, бонуси, депозит, плаќања. Првиот блок е најструктуиран. Јазичето „Профил“ комбинира шест секции:

 1. Биланс. Ги прикажува износите на четири паричници – вистинска сметка, два бонуси за онлајн слотови и во живо Казино, поени за лојалност.
 2. Моите наноси. Ви овозможува да ги видите вашите сопствени големи добивки.
 3. Историја на трансакции. Покажува активни и завршени депозити и повлекувања.
 4. Трансакции со игри. Ве поканува да ја видите активноста на автоматите за избраниот временски период.
 5. Поставки. Делот е наменет за внесување лични податоци, потврдување на е-пошта и телефонски броеви, менување лозинки и поврзување сметка со сметка на социјалните мрежи.

Ice Casino

Шестиот блок е верификација на сметката, ќе го разгледаме одделно. Друг елемент во вашата лична сметка е клучот за одјавување на сметката Ice Казино.

Верификација

Проверката на идентитетот е иницирана на барање на клубот или обид да се повлече повеќе од еквивалент на 1000 долари. Постапката се изведува еднаш. Играчот треба да го посети делот „Потврда“ во неговата лична сметка и да постави дигитални копии од бараните документи:

 • документ за идентификација – пасош, возачка дозвола или лична карта;
 • доказ за адреса – потврда за плаќање на комуналии, телефон;
 • доверливост на платниот систем – извод од банкарска сметка, слика од екранот на лична страница во електронски паричник;
 • извор на приходи;
 • друг документ.

Ice Casino online

Вообичаено, за верификација доволно е да се комплетираат првите три бода. Самата верификација се врши доста брзо (не повеќе од еден ден), под услов личните полиња во поставките на профилот да се пополнат правилно.

Мобилна апликација Ice Casino

Казиното произведува сопственички алатки за играње од телефон во две изданија – за Android и iOS. Инсталирањето на апликациите е бесплатно. Само посетете ја официјалната веб-страница на претпријатието од вашиот паметен телефон и кликнете на зелениот натпис во менито. Пред да преземете Ice казино APK датотеката на Android ќе биде проследена со дополнително барање. Мора да ја изберете опцијата – Преземи како и да е.

Не се препорачува инсталирање датотеки од ресурси од трети страни за играта. Тоа се измамници кои нудат софтвер со вируси или друг злонамерен код.

Како да се игра Ice Casino од забранети територии

Постојат два типа на блокирање. Првата опција е дека мрежниот провајдер го спречува вчитувањето на страницата. Решението е да посетите онлајн казино во Македонија или друга земја преку огледало. Втората опција е играта да биде блокирана од самата институција, бидејќи коцкарот е во забранета јурисдикција. Нема решение за оваа ситуација.

Репродукцијата преку VPN и сите други методи за маскирање на IP адресата се забранети на проектот. Прекршувањето на правилото може да доведе до блокирање на сметката и сите средства на салдото.

Салон со онлајн слотови – различни начини за освојување пари на Ice казино

Виртуелното казино лоби е исполнето со преку 5.000 слот машини од 82 провајдери. Дополнително, платформата содржи стотици игри на маса управувани од дилери во живо. Опсегот на онлајн слотови ги опфаќа сите видови машини – Scratch карти, Crash, Bingo, Keno, Megaways и други.

Удобен преглед Лобито на Ice казиното и изборот на машини се обезбедени од панел за навигација во лобито кој содржи 17 филтри:

 • класичен дует – популарен и нов;
 • последно одиграно;
 • две категории – редовни и класични слотови;
 • трио игри на маса – игри со карти, видео покер, рулет;
 • квартет – Drops & Wins, Exclusive, Novomatic, Aviator;
 • во живо;
 • купување бонус;
 • брзи и други игри.

Друг филтер ги прикажува сите автомати истовремено. Алтернативно, можен е избор во Ice Казино онлајн слотови од одреден провајдер. Како што беше забележано претходно, скоро сите уреди на платформата имаат демо-режим. Во овој случај, играта е можна без регистрација, а валутата се монети FUN.

Слот машини во живо во Ice казино

Ова е единствениот дел каде што нема демо-режим, а лансирањето на машините бара овластување во претпријатието. Делот со дилери во живо содржи повеќе од 200 слот машини од 6 програмери. Делот се заснова на игрите на прагматична игра, вклучувајќи го и популарното шоу за коцкање Sweet Bonanza Candy Land. Казина во живо со облози кои започнуваат од понуда од 0,1 € :

 • рулети;
 • покер во различни верзии;
 • Blackjack;
 • Бакара и аналози – Sic Bo, Dragon Tiger, Fan Tan, друго;
 • Игра покажува.

Единствениот недостаток на делот е отсуството на уреди од провајдерот Evolution, кој останува лидер во областа на дилерите во живо.

Политика за награди на Ice Casino

Наградите на платформата се достапни речиси веднаш по регистрацијата. Нови членови се поканети да заработат пари во Ice Казино без инвестиции, само за потврдување на вашиот телефонски број. Бонус без депозит – 50 бесплатни вртења на слотот за книга на Fallen се издава според исклучително едноставна шема:

 1. Регистрирајте се во казиното користејќи ја врската за упатување на нашата веб-страница.
 2. Внесете го бројот и потврдете го телефонскиот број преку вашиот профил во вашата лична сметка.
 3. Лансира Слот машина Book of Fallen.

Бесплатните вртења се доделуваат со облог од 0,2 €, облогот за добивки од бесплатни вртења е 5x, готовина надвор – 25 евра.

Пакет за добредојде

Промоцијата ви овозможува да добиете сеопфатен бонус во Ice Казино (пари и бесплатни вртења) за секој од првите четири депозити. Наградите за второто надополнување на сметката се разликуваат. За депозит од 10 – 49 евра, бонусот е 125% (со максимална исплата од 350 евра) и 50 бесплатни вртења. Ако депонираниот износ надминува 50 евра, играчот добива 200% и 100 FS. Максималната парична награда се зголемува на 700 евра. Останатите награди во пакетот за добредојде активираат депозити од 10 евра:

 • прво – 120% и 120 FS;
 • трето – 100% и 25 бесплатни вртења;
 • четврти – 110% и 25 FS.

Паричните награди се обложуваат со облог од 40x, добивките од вртењата за подароци се обложуваат на 25x.

Програма за лојалност и други бонуси на Ice Casino

За секои 10 евра потрошени на облози, на корисникот му се доделува 1 CP. Ова се поени за лојалност кои ви овозможуваат да напредувате низ нивоата и статусите. Зголемувањето на вашиот ранг доаѓа со голем број привилегии:

 • Износот на готовина се зголемува од 3% на 12%;
 • Вчитај повторно се зголемува Бонус од 10% до 90%;
 • девизниот курс на CP во однос на еврото се намалува од 500:1 на поволен сооднос од 100:1.

Дополнително, на сите играчи кои ќе го достигнат статусот „Аматер“ и погоре им се доделува роденденски подарок.

Уште повеќе бонуси доаѓаат од промотивните кодови објавени преку Телеграмскиот канал на казиното на https://t.me/icecasino_com. За големи депозити, двапати месечно се издава бонус од 150% за високи ролери. Други награди може да се добијат на Тркалото на среќата или на онлајн турнири.

Депозити и исплати Ice Casino

Институцијата нуди да отвори сметка во една од 22-те валути, вклучувајќи EUR, USD. Клубот издвојува четири типа платежни системи за монетарни трансакции:

 • кредитни и дебитни картички;
 • Интернет банкарство;
 • електронски паричници;
 • криптовалути.

Еднократните лимити на трансакции за секоја специфична услуга се прикажани во табелата (износите се наведени во евра).

Сервис Депозит Максимален влез
VISA, MasterCard, Maestro, Cirus 10 – 10.000
Interac, iDebit 10 – 1.000.000 10
Банкарски трансфер 50
MiFINITY 10 – 89.527 10
ecoPayz, MuchBetter, Neosurf, Astropay 10 – 1.000.000
eZeeWallet 10 – 89.527
Јетоn 10 – 1.000.000 10
Binance Pay 10 – 1.000.000 10
BTC 19 – 1.000.000 10
ЕТХ 10 – 100.000 10
USDT 10 – 1.000.000 10

Депозитите се кредитираат на сметката на играчот веднаш без провизија. Периодот на плаќање зависи од износот што е повлечен според следната шема:

 • до 500 евра – од 5 минути до 12 часа;
 • € 500 – 4999 – до 2 дена;
 • 5.000 € и повеќе – до 4 дена.

Месечниот лимит за плаќање е 250.000 евра. Не се наплаќа провизија за повлекување доколку се постигне двоен обрт на депозитите, во спротивно се одземаат 20%.

Поддршка

Проектот има 24/7 разговор во живо, операторот на услуги реагира брзо и информативно. Алтернативно, можете да побарате помош преку е-пошта на support@icecasino.com.

Дополнителен извор на информации се критиките и мислењата за Ice Редовни казино клубови. Врз основа на коментарите на корисниците, предлагаме да се запознаете со добрите и лошите страни на проектот.

Предности:

 • бонус без депозит од 50 бесплатни вртења за нови членови на казино;
 • солидна палета на игри од 82 провајдери;
 • доверливи парични трансакции преку криптовалути;
 • брзо повлекување на добивките – искуството со плаќање покажува дека парите пристигнуваат за неколку часа;
 • мобилни апликации за Android и iOS.

Недостатоци:

 • Не сите јурисдикции нудат повлекувања на банкарски картички.

Најчесто поставувани прашања

Колку често даваат поврат на готовина во Ice Casino?

Враќањето пари од изгубените облози се врши неделно. Според статусот на играчот, износот на бонусот варира од 3% до 12%. Максималниот износ на враќање на готовина е 2000 €, облогот е 5x.

Зошто не можам да преземам Ice Казино во Македонија?

Предуслов за преземање на алатката е посета на почетната страница од вашиот телефон. Откако ќе влезете во менито на страницата, се прикажува копче кое ви овозможува да ја преземете мобилната апликација.

Која е најдобрата VPN услуга за играње казина за пари?

Проектот забранува замена на IP адресата; прекршувањето на правилото може да доведе до блокирање на сметката. Затоа, се препорачува да не користите VPN, туку да играте преку официјалната веб-страница.

Добијте до 530%, 1500 € и 270 FS

Играј сега