Ice Kazino online në Shqipëri

Përvojë e fortë në tregun e lojërave të fatit, 50 rrotullime pa depozita për anëtarët e rinj, mbi 5000 lojëra elektronike në internet, një paketë e mirëpritur deri në 1500 € dhe 270 FS – këto janë avantazhet kryesore të platformës, e lançuar në 2013.

Luaj Tani

Që nga themelimi i Ice Kazino operon nën një licencë Curacao. Master Certifikata 8048/JAZ lëshuar nga Antlephone N.V. _ Aktivitetet e rregullatorit autorizohen nga qeveria e Curacao. Mbajtësi i nënlicencës 8048/JAZ 2012-009 dhe pronar i kazinosë online – Invicta Rrjetet N.V. _ Ju mund të verifikoni vërtetësinë e certifikatës në faqen zyrtare të rregullatorit në https://validator.antillephone.com/. Përndryshe, statusi i licencës së vlefshme konfirmohet nga grupi ndërkombëtar eMoore NV, e cila kontrollon lojërat e fatit online në tregun evropian.

Burimet në internet të klubit menaxhohen nga Brivio Limited, e regjistruar në Qipro. Në të njëjtën kohë, organizata vepron si operator pagese për Ice Kazino në Shqipëri dhe vende të tjera. Projekti nuk ka një audiencë të synuar, duke ftuar në mënyrë të barabartë lojtarë nga Evropa, Amerika Latine dhe hapësira post-sovjetike në lojëra të fatit.

Kufizues për hapjen e një llogarie në Ice Kazino i nënshtrohet kërkesave ligjore të rregullatorit që ka lëshuar licencën. Prandaj, regjistrimi në ndërmarrje është i pamundur nga territoret e Gjermanisë, Britanisë së Madhe, Ukrainës, Francës, Federatës Ruse dhe dhjetëra vendeve të tjera. Lista e plotë e juridiksioneve të ndaluara është publikuar në paragrafin 4.4 të marrëveshjes së përdoruesit. Pasqyrat dhe faqja zyrtare e internetit Ice Kazino është në dispozicion në 17 gjuhë, duke përfshirë anglisht dhe rusisht. Karakteristikat e tjera të rëndësishme të ndërmarrjes janë përmbledhur në tabelë.

? Faqja zyrtare icecasino.com
? Viti i themelimit 2013
? Liçensë 8048/JAZ2012-009, Antilephone NV, Curacao
? Kompanitë e menaxhimit Invicta Rrjetet NV ( Kuracao ), Brivio Ltd ( Qipro )
? Pa bonus depozite 50 FS
? Paketa e mirëseardhjes deri në 1500 € + 270 FS
? Monedha 22 njësi, duke përfshirë EUR, USD, BRL, CAD
? Min. depozitim 10 €
? Min. përfundimi 10 €
? Versioni celular Po (HTML5)
? Aplikacione celulare Android, iOS
? Ofruesit 82
?‍? Automate > 5000
? Regjistrimi Email, Twitter, Google, Facebook
⚙️ Verifikimi ID, faturë adrese, hartë

Uebfaqja zyrtare e Online Ice Kazino

Faqja kryesore e klubit është në një sfond të bardhë. Në krye ka një panel kontrolli që përmban dy grupe butonash. Në të djathtë janë çelësat për thirrjen e mbështetjes, zgjedhjen e një gjuhe, regjistrimin dhe hyrjen në Ice Kazino. Në të majtë është logoja e markës dhe seksionet kryesore të faqes:

 • Promovimet;
 • turne;
 • Hall of Fame;
 • rrota e fatit;
 • program besnikërie.

Zona e lëvizshme hapet te Ice Flamuri i promovimit të kazinosë, lajme të alternuara, promovime çmimesh dhe ngjarje të tjera të rëndësishme në ndërmarrje.

Ice Casino

Më pas, shfaqet një holl virtual me kategoritë e sloteve (kazino të njohura, të reja Live ) dhe turne aktual. Nën hollin në internet ka një formular regjistrimi, dhe akoma më poshtë ka një bllok informacioni ku mund të njiheni me rregullat, të lexoni seksionin rreth nesh dhe të nënvizoni kategoritë e lojërave që ju interesojnë. Përfundimi i faqes kryesore është një listë ofruesish, informacione rreth kompanive që menaxhojnë projektin, si dhe lidhje me verifikuesin e licencës dhe certifikata të ndryshme.

Si të filloni të luani Ice Kazino për para

Shumica e automatëve në ndërmarrje kanë një modalitet demo për argëtim falas pa rreziqe financiare dhe regjistrim. Një parakusht për bastet në para është autorizimi në klub me hyrjen tuaj. Prandaj, duhet të regjistroheni me Ice Kazino. Procedura është e mundur në dy mënyra dhe, pavarësisht nga zgjedhja, zgjat jo më shumë se 30 sekonda.

Krijimi automatik i llogarisë është i disponueshëm për pronarët e llogarive në rrjetet sociale Twitter, Facebook, Google. Regjistrimi manual kryhet në 5 hapa.

 1. Specifikoni emailin si hyrje.
 2. Vendosni një fjalëkalim.
 3. Zgjidhni monedhën e llogarisë nga 22 monedha. Ice Casino
 4. Theksoni kutinë për moshën madhore dhe marrëveshjen me rregullat e kazinosë.
 5. Futni kodin promovues, nëse është i disponueshëm.

Ju mund të kaloni pikën e fundit, pasi anëtarët e rinj të Ice Kazinotë në internet marrin një bonus pa depozite thjesht për të konfirmuar numrin tuaj të telefonit. Pasi të kenë përfunduar të gjithë hapat e mësipërm, mbetet vetëm të shtypni butonin “Regjistrimi”. Kjo do t’ju regjistrojë automatikisht në Ice Kazino.

Autorizim dhe llogari personale Ice Casino

Autentifikimi i mëpasshëm në platformë kryhet gjithashtu në dy mënyra. Mund të futni hyrjen tuaj ( email ) dhe fjalëkalimin ose të identifikoheni në Ice Kazino përmes llogarisë Google, Facebook ose Twitter. Pas autorizimit, çelësi i vërtetimit zëvendëson 5 elementë. Në të majtë është një linjë që shfaq bilancin (pikët reale, bonus, besnikëri) dhe shkon te arkëtari. Në të djathtë janë butonat për shikimin e mesazheve dhe shpërblimeve. Tasti qendror hap një meny ku shfaqet ID-ja e përdoruesit dhe ju kërkon të dilni nga llogaria juaj ose të vizitoni profilin tuaj. Duke zgjedhur opsionin e fundit, lojtari i fatit hyn në llogarinë personale të Ice Kazino me skeda – profil, bonuse, depozita, pagesa. Blloku i parë është më i strukturuari. Skeda “Profili” kombinon gjashtë seksione:

 1. Shfaq shumat në katër kuleta – një llogari reale, dy bonuse për lojëra elektronike në internet dhe Live Kazino, pikë besnikërie.
 2. Lëvizjet e mia. Ju lejon të shihni fitimet tuaja të mëdha.
 3. Historia e transaksioneve. Demonstron depozita dhe tërheqje aktive dhe të përfunduara.
 4. Transaksionet e lojërave. Ju fton të shikoni aktivitetin në makinat e fatit për një periudhë të zgjedhur kohore.
 5. Cilësimet. Seksioni ka për qëllim futjen e informacionit personal, konfirmimin e numrave të postës elektronike dhe telefonit, ndryshimin e fjalëkalimeve dhe lidhjen e një llogarie me një llogari në rrjetet sociale.

Ice Casino

Blloku i gjashtë është verifikimi i llogarisë, do ta shqyrtojmë veçmas. Një tjetër element në llogarinë tuaj personale është çelësi i daljes nga llogaria Ice Kazino.

Verifikimi

Verifikimi i identitetit fillon me kërkesë të klubit ose një përpjekje për të tërhequr më shumë se ekuivalenti i 1000 dollarëve. Procedura kryhet një herë. Lojtari duhet të vizitojë seksionin “Verifikimi” në llogarinë e tij personale dhe të ngarkojë kopje dixhitale të dokumenteve të kërkuara:

 • dokument identifikimi – pasaportë, patentë shoferi ose letërnjoftim;
 • dëshmi e adresës – faturë për pagesën e shërbimeve komunale, telefon;
 • besueshmëria e sistemit të pagesave – pasqyra e llogarisë bankare, pamje nga ekrani i faqes personale në një portofol elektronik;
 • Burim i të ardhurave;
 • një dokument tjetër.

Ice Casino online

Zakonisht, për verifikim mjafton plotësimi i tre pikave të para. Vetë verifikimi kryhet mjaft shpejt (jo më shumë se një ditë), me kusht që fushat personale në cilësimet e profilit të plotësohen saktë.

Aplikacioni celular Ice Casino

Kazinoja prodhon shërbime të pronarit për të luajtur nga një telefon në dy edicione – për Android dhe iOS. Instalimi i aplikacioneve është falas. Thjesht vizitoni faqen zyrtare të ndërmarrjes nga telefoni juaj inteligjent dhe klikoni mbi mbishkrimin e gjelbër në meny. Përpara se të shkarkoni Ice Kazino Skedari APK në Android do të pasohet nga një kërkesë shtesë. Ju duhet të zgjidhni opsionin – Shkarko gjithsesi.

Nuk rekomandohet të instaloni skedarë nga burime të palëve të treta për lojën. Këta janë mashtrues që ofrojnë softuer me viruse ose kode të tjera me qëllim të keq.

Si të luani Ice Kazino nga territoret e ndaluara

Ekzistojnë dy lloje të bllokimit. Opsioni i parë është që ofruesi i rrjetit po parandalon ngarkimin e faqes. Zgjidhja është të vizitoni një kazino online në Shqipëri ose në një vend tjetër përmes një pasqyre. Opsioni i dytë është që loja të bllokohet nga vetë institucioni, pasi lojtari i fatit është në një juridiksion të ndaluar. Nuk ka zgjidhje për këtë situatë.

Luajtja përmes VPN dhe çdo metodë tjetër për maskimin e adresës IP janë të ndaluara në projekt. Shkelja e rregullit mund të çojë në bllokimin e llogarisë dhe të gjitha fondeve në gjendje.

Sallë pritjeje me lojëra elektronike në internet – mënyra të ndryshme për të fituar para në Ice Kazino

Lobi virtual i kazinosë është i mbushur me mbi 5000 slot machines nga 82 ofrues. Për më tepër, platforma përmban qindra lojëra tavoline të menaxhuara nga tregtarë të drejtpërdrejtë. Gama e lojërave elektronike në internet mbulon të gjitha llojet e makinerive – karta gërvishtëse, Crash, Bingo, Keno, Megaways dhe të tjera.

Rishikim i rehatshëm Ice Lobi i Kazinosë dhe përzgjedhja e makinerive sigurohet nga një panel navigimi në lobi që përmban 17 filtra:

 • duet klasik – popullor dhe i ri;
 • luajtur për herë të fundit;
 • dy kategori – lojëra elektronike të rregullta dhe klasike;
 • një treshe lojërash tavoline – lojëra me letra, video poker, ruletë;
 • kuarteti – Drops & Wins, Exclusive, Novomatic, Aviator;
 • Kazino live;
 • blerja e një bonusi;
 • lojëra të shpejta dhe të tjera.

Një filtër tjetër shfaq të gjitha automatet në të njëjtën kohë. Përndryshe, përzgjedhja në Ice është e mundur Slots online të kazinosë nga një ofrues specifik. Siç u përmend më herët, pothuajse të gjitha pajisjet në platformë kanë një modalitet demo. Në këtë rast, loja është e mundur pa regjistrim, dhe monedha është monedha FUN.

Makinat e fatit të drejtpërdrejtë në Ice Kazino

Ky është i vetmi seksion ku nuk ka modalitet demo dhe nisja e makinerive kërkon autorizim në ndërmarrje. Seksioni me tregtarë të drejtpërdrejtë përmban më shumë se 200 slot machines nga 6 zhvillues. Seksioni bazohet në lojërat Pragmatic Play, duke përfshirë shfaqjen e njohur të lojërave të fatit Sweet Bonanza Candy Land. Kazino live me baste duke filluar nga oferta 0,1 € :

 • Ruleta;
 • Poker në versione të ndryshme;
 • Blackjack;
 • Bakarat Dhe analoge – Sic Bo, Dragoit Tiger, Fan Tan, të tjera;
 • Shfaqjet e lojës.

E vetmja pengesë e seksionit është mungesa e pajisjeve nga ofruesi Evolution, i cili mbetet lider në fushën e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Politika e shpërblimeve të Ice Kazino

Shpërblimet në platformë janë të disponueshme pothuajse menjëherë pas regjistrimit. Anëtarët e rinj janë të ftuar për të fituar para në Ice Kazino pa investim, vetëm për të konfirmuar numrin tuaj të telefonit. Bonus pa depozite – 50 rrotullime falas në slotin e Book of Fallen lëshohet sipas një skeme jashtëzakonisht të thjeshtë:

 1. Regjistrohuni në kazino duke përdorur lidhjen e referimit në faqen tonë të internetit.
 2. Futni numrin dhe konfirmoni numrin e telefonit përmes profilit tuaj në llogarinë tuaj personale.
 3. Hapni automatin Book of Fallen.

Rrotullimet falas jepen me një bast prej 0,2 €, basti për fitimet nga rrotullimet falas është 5x, para në dorë jashtë – 25 euro.

Paketa e mirëseardhjes

Promovimi ju lejon të merrni një bonus gjithëpërfshirës në Ice Kazino (para dhe rrotullime falas) për secilën nga katër depozitat e para. Shpërblimet për rimbushjen e dytë të llogarisë janë të diferencuara. Për një depozitë prej 10 – 49 €, bonusi është 125% (me një pagesë maksimale prej 350 euro) dhe 50 rrotullime falas. Nëse shuma e depozituar i kalon 50 EUR, lojtari merr 200% dhe 100 FS. Çmimi maksimal i parave të gatshme rritet në 700 €. Çmimet e mbetura në paketën e mirëseardhjes aktivizojnë depozita nga 10 euro:

 • e para – 120% dhe 120 FS;
 • e treta – 100% dhe 25 rrotullime falas;
 • e katërta – 110% dhe 25 FS.

Çmimet në para vihen me një bast 40x, fitimet nga rrotullimet e dhuratave vihen në 25x.

Programi i besnikërisë dhe bonuse të tjera të Ice Kazino

Për çdo 10 EUR të shpenzuar në baste, përdoruesit i jepet 1 CP. Këto janë pika besnikërie që ju lejojnë të përparoni përmes niveleve dhe statuseve. Rritja e gradës suaj vjen me një sërë privilegjesh:

 • Shuma e kthimit të parave të gatshme rritet nga 3% në 12%;
 • Ringarkimi rritet Bonus nga 10% në 90%;
 • kursi i këmbimit CP me euro zbret nga 500:1 në një raport të favorshëm prej 100:1.

Gjithashtu, të gjithë lojtarëve që arrijnë statusin “Amatorë” e lart u jepet një dhuratë ditëlindjeje.

Edhe më shumë bonuse vijnë nga kodet promovuese të publikuara përmes kanalit Telegram të kazinosë në https://t.me/icecasino_com. Për depozitat e mëdha, një bonus 150% lëshohet dy herë në muaj për rrotullat e larta. Çmime të tjera mund të fitohen në “Wheel of Fortune” ose në turne online.

Depozitat dhe pagesat e Ice Kazino

Institucioni ofron hapjen e një llogarie në një nga 22 monedhat, duke përfshirë EUR, USD. Klubi ndan katër lloje të sistemeve të pagesave për transaksionet monetare:

 • karta krediti dhe debiti;
 • Internet banking;
 • kuletat elektronike;
 • kriptovalutat.

Kufijtë e transaksionit një herë për çdo shërbim specifik shfaqen në tabelë (shumat tregohen në EUR).

Shërbimi Depozitë Hyrja maksimale
VISA, MasterCard, Maestro, Cirus 10 – 10,000
Interac, iDebit 10 – 1 000 000 10
Transferte bankare 50
MiFINITY 10 – 89.527 10
ecoPayz, MuchBetter, Neosurf, Astropay 10 – 1 000 000
eZeeWallet 10 – 89.527
Jeton 10 – 1 000 000 10
Binance Pay 10 – 1 000 000 10
BTC 19 – 1 000 000 10
ETH 10 – 100,000 10
USDT 10 – 1 000 000 10

Depozitat kreditohen në llogarinë e lojtarit menjëherë pa komision. Periudha e pagesës varet nga shuma e tërhequr sipas skemës së mëposhtme:

 • deri në 500 EUR – nga 5 minuta deri në 12 orë;
 • 500 € – 4999 – deri në 2 ditë;
 • 5.000 € e më shumë – deri në 4 ditë.

Kufiri i pagesës mujore është 250,000 euro. Asnjë tarifë tërheqjeje nuk ngarkohet nëse arrihet një qarkullim i dyfishtë i depozitave, në të kundërt zbritet 20%.

Mbështetje

Projekti ka një bisedë live 24/7, operatori i shërbimit përgjigjet shpejt dhe informativ. Përndryshe, mund të kërkoni ndihmë me email në support@icecasino.com.

Një burim shtesë informacioni janë rishikimet dhe opinionet rreth Ice Të rregullt të klubit të kazinosë. Bazuar në komentet e përdoruesve, ju sugjerojmë që të njiheni me të mirat dhe të këqijat e projektit.

Përparësitë:

 • bonus pa depozite prej 50 rrotullimesh falas për anëtarët e rinj të kazinosë;
 • një gamë solide lojërash nga 82 ofrues;
 • transaksione monetare konfidenciale nëpërmjet kriptovalutave;
 • tërheqje e shpejtë e fitimeve – përvoja e pagesës tregon se paratë mbërrijnë brenda disa orësh;
 • aplikacione celulare për Android dhe iOS.

Të metat:

 • Jo të gjitha juridiksionet ofrojnë tërheqje në kartat bankare.

FAQ

Sa shpesh japin kthim parash në Ice Casino?

Rimbursimet nga bastet e humbura kryhen çdo javë. Sipas statusit të lojtarit, shuma e bonusit varion nga 3% në 12%. Shuma maksimale e kthimit të parave të gatshme është 2000 €, basti është 5x.

Pse nuk mund ta shkarkoj Ice Kazino në Shqipëri?

Një parakusht për shkarkimin e programit është të vizitoni faqen kryesore nga telefoni juaj. Pas hyrjes në menunë e faqes, shfaqet një buton që ju lejon të shkarkoni aplikacionin celular.

Cili është shërbimi më i mirë VPN për të luajtur kazino për para?

Projekti ndalon zëvendësimin e adresës IP; shkelja e rregullit mund të çojë në bllokimin e llogarisë. Prandaj, rekomandohet të mos përdorni një VPN, por të luani përmes faqes zyrtare të internetit.

Merrni deri në 530%, 1500 € dhe 270 FS

Luaj Tani